DOLAR: 7.33 TL
EURO: 8.68 TL

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Şekilleri

5 yıl önce
7.743 kez görüntülendi

Yüz şeklimize göre değişik eşarp yapma yöntemi kullanmalıyız

y1

 

Kare Yüz Şekli Olanlar

Köşeli ve kare şeklinde çene yapısına sahip hanımlar sıkıca boynu saran ya da arkada toplanan eşarp ve şal modelleri yerine gevşek ve yuvarlak tarzda sarılmış, bonesi gözükmeyen eşarp ve şal bağlama modellerini tercih etmeliler. Yuvarlak tarzda yanaklardan aşağı doğru boyuna kadar inen bağlama modelleri sayesinde yüz ve çene oval şekil alacak ve daha yumuşak

bir yüz hattına sahip bir görünüm kazanacaksınız.

KareYuzSekli

Ters Üçgen Yüz Şeklinde Olanlar

Sivri çeneli ve ters üçgen yüz şekline sahip hanımlar eşarbın üst kısmını gevşek bir şekilde bırakarak alınla çene arasında denge kurmalıdır. Aşağıdaki resimde olduğu gibi alına yapışan düz bir bone olmalı, eşarbın çenenizin sivriliğini daha çok ortaya çıkarır ve size sert bir görünüm verir.

UcgenYuzSekli

Uzun Yüz Şekli Olanlar

 

Uzun bir yüz hattına sahip olan hanımlarda bonenin gözükmesi tavsiye edilir. Bonenin alındaki görüntüsü sayesinde yüz uzunluğu kısmen kısalıyor. Yüzü saran sımsıkı bir eşarp veya şal yerine daha gevşek bağlanmış eşarplar ya da kendinden kabartılı desenli krepe tarzda eşarp ve şallar tercih edilebilir..

UzunYuzSekli

Yuvarlak Yüz Şekli Olanlar

Tombul yanaklara sahip, yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlarda bonenin gözükmemesi gerekir. Çünkü yüz boyu kısalıyor, bu istenmiyor, burada amaç yüzü biraz daha zayıf göstermek. Burada Türk Türbanı dedikleri örtünme şekli yanakları biraz daha bol tutarak olabilir. Mısır tarzı şeklinde bir kaç kat eşarp kullanarak yumuşak ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz ama boynunuz kısaysa bu şekilde kat kat örtünme konusunu bir daha düşünmelisiniz.

alıntıdır

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık